Начало » Спорт

Лудогорец отстрани Цървена Звезда в поредния луд мач

Публикувано от:  на август 3, 2016 Няма коментари

Лудогорец отстрани Цървена Звезда в поредния луд мач. Крайния резултат е 2:4. Той бе постигнат след като редовното полувреме завърши на равен резултат 2:2, а в първото продължение Вандерсон вкара следващите 2  гола и по този начин постигна хеттрик, а Лудогорец отстрани Цървена Звезда.

Срещата започна зле за българския отбор, след като в 17-та минута Мичал Доналд вкара гол и Звезда поведе с 1:0. Седем минути по-късно, в 24-та минута Кафу изравни, а с гол на Вандерсон в 40-та минута Лудогорец поведе с 2:1.

След това Игор Пластун бе изгонен, след като само за 2 минути си изкара 2 леки жълти картона. Лудогорец остана с човек по-малко. И точно след като съдията от Италия Лука Банти даде край на полувремето, Гелор Канга бе изгонен, след като удари Дяков.

Второто полувреме вървеше добре за Лудогорец, когато Паломино в 61-та минута фаулира Уго Виейра в наказателното поле, в опита си да изчисти топката, и съдията отсъди наказателен удар – дузпа. Зад топката застана Джон Руис Ибанес, който стреля в центъра на вратата, а Владислав Стоянов се хвърли надясно. Резултатът бе изравнен и така се стигна до продълженията, когато Вандерсон вкара два гола и прати Лудогорец в следващия кръг, където ще играе за влизане в Шампионската лига.

С тази победа отборът от Разград си гарантира минумум участие в Лига Европа.

Състави:

Цървена Звезда: 1.Дамир Кахриман, 77.Зоран Рендулич, 19.Милош Цветкович, 97.Тома Фибел, 4.Дамиен Льо Талек, 20.Мичал Доналд , 55.Славолюб Сърнич (53’ 70.Уго Виейра), 88.Луис Ибанес, 10.Александър Катай, 8.Гелор Канга Червен картон, 11.Пабло Моуче (57’ 7.Джон Руис)
Резерви: 27.Неманя Супич, 2.Марко Петкович, 73.Михайло Ристич, 7.Джон Руис, 23.Андрия Лукович, 70.Уго Виейра, 81.Предраг Сикимич
Треньор: Mиодраг Божович

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов jalt.jpg , 25.Йордан Минев, 32.Игор Пластун Червен картон, 27.Козмин Моци, 6.Натанаел, 12.Абел Анисе jalt.jpg , 18.Светослав Дяков, 22.Джонатан Кафу  (70’  93.Върджил Мисиджан), 88.Вандерсон    , 84.Марселиньо, 28.Клаудиу Кешеру (46 smqna.jpg 5.Хосе Луис Паломино)
Резерви: 26.Милан Борян, 5.Хосе Луис Паломино, 8.Лукас Саша, 93.Върджил Мисиджан, 92.Джоди Лукоки, 11.Жуниор Кишада, 4.Сисиньо
Треньор: Георги Дерменджиев