Начало » Спорт

Григор Димитров на финал на Sofia Open

Публикувано от:  на февруари 11, 2017 Няма коментари

Григор Димитров победи Николоз Басилашвили на Sofia Open, в полуфиналния мач и утре ще играе финал. След отлична игра Григор спечели мача с 2:0 гейма – 6:1 и 6:3 гейма.

В първия сет Григор Димитров показа страхотна игра и поведе с 5:0 гейма, за да го завърши с 6:1.

Втория сет беше по-оспорван и Басилашвили се съпротивляваше, сета вървеше гейм за гейм. Така беше до четвъртия гейм, когато Григор Димитров успя да пробие гейма на Николоз Басилашвили, и резултата стана 3:4. След това Басилашвили отпадна морално и играта му рязко се влоши, Гришо без проблеми взе следващите два сета – своето подаване и неговия гейм, с което спечели сета и мача.

Следващия мач на Григор Димитров на Sofia Open ще бъде утре, неделя на 12.02.2017 г., от 17 часа, когато ще играе на финала с Давид Гофен.

Нека да пожелаем успех на Григор Димитров и в утрешния мач, да спечели финала, а с това и турнира на Sofia Open.