Начало » Спорт

Отличен Григор Димитров, победи Истомин на Аустрелиън Оупън

Публикувано от:  на януари 23, 2017 Няма коментари

Отличен Григор Димитров, победи Истомин в осминафинален мач на турнира Аустрелиън Оупън. Двубоят се игра тази сутрин на “Маргарет Корт Арина”. Григор Димитров спечели двубоя с 3:1 сета.

Първият сет спечели Истомин след 27 минути игра, а вина за това имаше и самият Григор, който направи доста непредизвикани грешки.

Втория сет Григор спечели с тайбрек. Тенисистите си взеха геймовете, а в тайбрека нашият играч показа страхотна игра. За щастие именно в тайбрека Димитров демонстрира най-добрата си игра. След два хубави сервиса резултатът бе 2:1, а след добро разиграване българинът направи първия минипробив за 3:1. След грешка на съперника авансът вече бе 4:1. Все пак Истомин върна един минипробив с минаващ форхенд покрай излезлия на мрежата Григор. Димитров обаче направи същото за 6:2, осигурявайки си 4 сетбола. Още първия пък бе оползотворен с топка в аут на Истомин.

Третия сет беше по-лесен за Григор Димитров, който го спечели с 6:2. В тайбрека Истомин явно получи разтежение, което наложи получаването на медицинска помощ преди старта на третата част. Проблемът очевидно бе налице, защото в първите геймове узбекът се движеше трудно по корта. Григор набързо взв 3 гейма, след това резултата стана 4:1, за да завърши при резултат 6:2

В четвъртия сет проблемите на Истомин продължаваха, и той взе медицински таймаут. След това не успя да се противопостави на Григор. Сета започна със сервиране на Григор Димитров, който взе гейма си и направи пробив и взе гейма на Истомин, третия сет беше отново за Григор. След това двамата си взеха своите сервирания и резултатът стана 4:1.

Нищо не можеше да спре Григор Димитров и той взе следващите два гейма и така спечели сета с 6:1, а с това и мача.