Начало » Спорт

Севиля победи Ливърпул на финала за купата на УЕФА

Публикувано от:  на май 18, 2016 Няма коментари

Севиля победи Ливърпул с 3:1 за финала на УЕФА

Севиля победи Ливърпул на финала за купата на УЕФА. Отборът на Севиля се оказа непобедим, Ливърпул така и не успя да намери вярното решение към победата.

Севиля Губеше на почивката с един гол, но във второто полувреме обърна мача и победи с 3:1.

С гол на Даниел Стъридж в 35-ата минута Ливърпул повежда с 1:0.

През второто полувреме в 19-ата секунда Кевин Камейро изравни резултата – 1:1.

Коке в 64-ата минута направи пълен обрат за Севиля, който поведе с 2:1.

В 70-ата минута топката от крак на играч на Ливърпул отскочи до Коке, който отблизо се справи с Миньоле за 3:1.

С тази победа и спечелен финал, Севиля вече има 5 спечелени финала, и е недостижим в тази класация.

Нека да честитим третата поредна титла на отбора на Севиля. Победа, която е напълно заслужена.

ЛИВЪРПУЛ – СЕВИЛЯ 1:3

1:0 Даниел Стъридж 35, 1:1 Кевин Гамейро 46, 1:2 Коке 64, 1:3 Коке 70

ЛИВЪРПУЛ: 22 Миньоле, 2 Клайн, 4 Туре /83-Бентеке/, 6 Ловрен, 18 Морено, 7 Милнър, 23 Джан, 20 Лалана /72-Алън/, 11 Фирмино /69-Дивок Ориги/, 10 Коутиньо, 15 Стъридж. Мениджър – Юрген Клоп.

СЕВИЛЯ: 31 Сория, 25 Ферейра, 3 Рами /76-Колоджейчак/, 6 Карисо, 18 Ескудеро, 4 Криховяк, 15 Н`Зонзи, 23 Коке, 19 Банега, 20 Витоло, 9 Гамейро. Мениджър – Унай Емери.