Начало » Спорт

Невероятен Ливърпул победи Борусия Дортмунд

Публикувано от:  на април 15, 2016 Няма коментари

Невероятен Ливърпул победи Борусия Дортмунд в един невероятен, инфарктен мач. Този мач дълго време няма да бъде забравен. Започнали с комфортното 1:1 като гости от първата среща, след едва 10 мин. игра срещата изглеждаше решена – Ливърпул изоставаше с 2:0 и трябваше да вкара 3 гола за да се класира напред. След разменени голове с Дортмунд, изоставаше с 1:3, но намериха сили да върнат интригата. И с гол в добавеното време на Деян Ловрен успяха да отстранят Борусия Дортмунд.

Двубоят на „Анфийлд” започна вихрено за гостите, които натикаха домакините в собствената им половина и ги шокираха с два бързи гола. Още в 5-ата минута при контраатака Гонсало Кастро намери Пиер-Емерик Обамеянг и габонският нападател шутира от въздуха, а вратарят на Ливърпул Симон Миньоле изби, но при добавката Хенрих Мхитарян се разписа за 0:1. При нова контраатака само 4 минути по-късно Марко Ройс изведе Обамеянг, който с мощен шут вкара за 0:2.

След страхотна отборна комбинация Емре Джан изведе в удобна позиция Ориги, който пусна топката между краката на Вайденфелер за 1:2.

В 57-ата минута Хумелс влезе с топката в половината на Ливърпул и с отличен пас в коридор намери Ройс, който изпрати топката в далечния ъгъл. 1:3!

След двойно подаване между Джеймс Милнър и Филипе Коутиньо, след което бразилецът стреля от границата на наказателното поле и изпрати топката в долния десен ъгъл за 3:2.

В 78-ата минута Мамаду Сако с глава след корнер изравни за 3:3 и надеждите на домакините за обрат започнаха да добиват все по-реални измерения.

В първата минута от добавеното време хърватският бранител Деян Ловрен направи обрата пълен за крайното 4:3, като надскочи Адриан Рамос и с глава вкара топката във врата на Вайденфелер, с което класира Ливърпул за полуфиналите на турнира.

И така, тази вечер един невероятен Ливърпул победи Борусия Дортмунд в един невероятен, инфарктен мач.

Мач, който дълго време няма да бъде забравен.

Ливърпул – Борусия (Дортмунд) 4:3

(1:1 в първия мач)

Голове:
0:1 Хенрих Мхитарян (5), 0:2 Пиер-Емерик Обамеянг (9), 1:2 Дивок Ориги (48), 1:3 Марко Ройс (57), 2:3 Филипе Коутиньо (66), 3:3 Мамаду Сако (78), Деян Ловрен (90+1)