Начало » Спорт

Ботев победи Астана като гост

Публикувано от:  на юли 4, 2013Няма коментари

Ботев победи Астана като гостБотев победи Астана като гост!

Ботев Пловдив направи важна крачка към класирането си за втория квалификационен кръг на Лига Европа. „Канарчетата“, които се завърнаха в евротурнирите след 18 години пауза записаха минимална победа с 1:0 при гостуването на Астана. През по-голямата част от мача футболистите на Станимир Стоилов имаха надмощие и контролираха ситуацията на терена. Единственият гол в срещата отбеляза Томаш Иршак в 44-та минута.

В първите 15 минути от срещата домакините от Астана имаха преимущество, но то не доведе до нищо съществено пред вратата на Адам Стаховяк.

Първата възможност пред Ботев се откри в 20-та минута, когато Вандер Виейра стреля, но в страни от вратата на Ерич.

Домакините имаха възможност да поведат в 29-та минута, но ударът на Фокси бе отразен от Адам Стаховяк.

В следващата атака Абел Анисе се измъкна от Зелао и стреля, но Ерич се намеси решаващо и спаси.

Ботев имаше надмощие в заключителните минути на първото полувреме. В 41-та минута Вандер Виейра стреля, но в страни от десния стълб на вратата на Ерич.

Единственият гол в срещата падна в 44-та минута, когато Томаш Иршак с премерен удар прати топката във вратата на Ерич.

През второто полувреме футболистите на Ботев контролираха продължително топката, а също така се отбраняваха добре. В 50-та минута Христов центрира в наказателното поле на Астана, където двама футболисти на домакините не успяха да изчистят добре топката и тя попадна във Вандер, който обаче не шутира добре и Ерич спаси. Шест минути по-късно Анисе бе оставен непокрит в наказателното поле на Астана и стреля, но неточно в страни от вратата на Ерич.

Астана бе много близо до това да изравни резултата в 61-та минута, когато Фокси подаде към Кояшевич, който стреля от около 22 метра, но топката срещна левия стълб на вратата на Стаховяк. Три минути по-късно след центриране в наказателното поле на Ботев, Нузербайев стреля с глава, но слабо и Стаховяк спаси без проблеми.

В заключителните минути на срещата играчите на Ботев успяха да контролират ситуацията на терена и не позволи на футболистите на Астана да застрашат вратата на Адам Стаховяк.

Реваншът на стадион „Лазур“ в Бургас е на 11-и юли.

Астана: 1. Ерич, 8. Дмитренко, 14. Игуманович, 15. Бейсебеков, 26. Зелао, 3. Коробкин, 6. Нурдаулетов (к), 7. Конисбаев (46′ – 20. Кояшевич), 10. Фокси, 11. Исламхан (63′ – 23. Куат), 17. Нузербайев.

Стартовият състав на Ботев Пловдив: 1. Адам Стаховяк, 11. Йордан Христов, 5. Бобан Грънчаров, 83. Сивард Спрокел, 14. Веселин Минев, 16. Томаш Иршах, 71. Борис Галчев, 15. Абел Анисе (90+3′ – 18. Станислав Костов), 10. Вандер Виейра (88′ – 8. Тодор Неделев), 22. Ромарио Кортзорг (74′ – Костадин Дяков) 7. Мариян Огнянов.

Снимкa: tv.ffk.kz