Начало » Спорт

Вавринка спря полета на Григор Димитров

Публикувано от:  на май 10, 2013 Няма коментари

photo_verybig_261283Григор Димитров отпадна от Мастърса в Мадрид. Българинът  загуби от швейцареца Станислас Вавринка с 6:3, 4:6, 1:6 в осминафинален мач от турнира.

За Димитров залогът бе голям – успех щеше да означава втори пореден Мастърс, на който достига до четвъртфинал, чек за близо 80 000 евро, както и 180 точки за ранглистата, които щяха да го изкачат до рекордното в кариерата му №23 в света.

Мачът започна отлично за нашето момче. Гришо показа огромно самочувствие и класа и набързо поведе с 3:1 в първия сет. Вавринка обаче не се предаде и бързо успя да върне пробива и да изравни за 3:3. Българинът отговори със серия от смели и агресивни отигравания, с които спечели три поредни гейма и грабна първия сет с 6:3. Във втория двамата тенисисти показаха най-доброто от своята игра. Битката на корта беше жестока, а красивите разигравания подлудиха публиката. Решителен се оказа седмият гейм, в който след близо десет минути здраво тичане и много пот Вавринка реализира подаването си. При резултат 4:5 Григор сервираше за оставане в мача. Умората обаче си каза думата и Стан се възползва от спада в играта му. Това доведе до пробив и равенство в сетовете – 1:1 (4:6). В решителната трета част по-опитният Вавринка заигра ва банк, а тази тактика му донесе и успех. Швейцарецът пробив при резултат 2:1 и с това на практика пречупи съпротивата на българина. В тези мигове всичко му се получаваше на Стан, докато Гришо се мъчеше. Негативно влияние на хасковлията оказаха и получените крампи в двубоя срещу Джокович. Последва и нов пробив на Вавринка, стабилната му игра се увенча с успех след близо 100 минути здрава битка – 3:6, 6:4, 6:1. Станислас вече е в серия от седем поредни победи, а през миналата седмица спечели титлата в Оейраш, надигравайки с 6:1, 6:4 Давид Ферер. Димитров и Вавринка се познават отлично, а в миналото на няколко пъти са тренирали заедно и освен това вече на практика се подготвят в една и съща академия – шведската Good to Great, която се ръководи от бившите тенисисти Никлас Култи, Микаел Тилстрьом и Магнус Норман. В момента Тилстрьом е треньор на Гришо, а Норман – на Стан. Вавринка бе спечелил единствената им среща до този момент след успех със 7:5, 6:3, 6:3 във втори на Australian Open през 2011 г.

ГРИГОР ДИМИТРОВ – СТАНИСЛАС ВАВРИНКА 6:3, 4:6, 1:6