Начало » Спорт

Гришо стартира в Мелбърн с обрат над американец в зверската жега

Публикувано от:  на януари 14, 2014 Няма коментари

Гришо, Григор Димитров

Григор Димитров стартира с победа тазгодишното си участие в Откритото първенство на Австралия по тенис. Първата ни ракета се озори срещу американеца Брадли Клан, но успя да го елиминира, постигайки обрат до 3:1 сета, след като загуби първия след тайбрек – 6:7(7), 6:4, 6:4, 6:3.

Освен зверската жега (44 градуса на сянка!) и здравата битка, с която ще се запомни този двубой, Гришо привлече вниманието с това, че за целия мач не допусна нито един пробив – 20 изиграни сервис гейма, 20 спечелени, без дори да се стигна и до дюс в някое от подавнията му.

Успехът е първи за българина срещу 23-годишния левичар от Калифорния, който е №95 в световната ранглиста. Срещата продължи малко повече от 2 часа и половина.

Победата над Клан донесе на Димитров 50 000 щатски долара от наградния фонд и 45 точки за ранглистата, в която той заема 22-ото място.

Съперник на Григор във втори кръг ще бъде Йен-Хсун Лу от Тайван. Той е №62 в световната ранглиста и продължи напред след победа над сънародника си Джими Уанг – 6:3, 6:2, 6:1. Ако Григор се справи с Лу, ще последва мач срещу Милош Раонич или Виктор Ханеску в третия кръг.

За Димитров това е четвърто участие в Откритото първенство на Австралия по тенис. До момента Гришо на два пъти успя да стигне до втори кръг на основната схема, но там все беше спиран – от Станислас Вавринка и Николас Алмагро. Сега противникът му изглежда далеч по-преодолим – Йен-Хсун Лу. Двубоят ще бъде в четвъртък, като двамата никога досега не са играли помежду си.

Само преди часове Цветана Пиронкова стартира отлично в Мелбърн, разбивайки с 6:3, 6:2 испанката Силвия Солер-Еспиноса. За пловдивчанката това беше деветата победа от началото на 2013 година, след която се класира за втория кръг на Аустрелиън Оупън, където ще се изправи срещу представителката на домакините Саманта Стоусър.

БРАДЛИ КЛАН – ГРИГОР ДИМИТРОВ 1:3 (7:6(7), 4:6, 4:6, 3:6)

Източник: blitz.bg