Начало » Спорт

Роналдо класира Португалия за Мондиал 2014 (ВИДЕО)

Публикувано от:  на ноември 20, 2013Няма коментари

Кристиано Роналдо

Швеция загуби у дома драматично от Португалия с 2:3 в реванш от баражите в зона Европа. Така иберийците, който бяха спечелили първия мач с 1:0, спечелиха двубоя с общ резултат 4:2 и се класираха за световното първенство в Бразилия следващото лято.

Герой за Португалия в Стокхол както и в първия мач бе голмайсторът на Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо (50, 77, 79), реализирал хеттрик и с 47 гола изравни постижението на Педро Паулета за най-много попадения с екипа на националния отбор. Той спечели и битката със звездата на ПСЖ Златан Ибрахимович (68, 72), вкарал попаденията за Швеция.

Шведите натиснаха в първите минути, но не успяха да застрашат вратата на Руи Патрисио. Последваха пропуски на Бруно Алвеш, Кристиано Роналдо и Уго Алмейда за гостите. Най-чистото положение за домакините пък създаде Златан Ибрахимович, чийто удар в 42-ата минута бе отразен от Руи Патрисио.

След почивката португалците се възползваха от празните пространства в защитата на скандинавците и нанесоха своя удар в 50-ата минута. Жоао Моутиньо изведе Роналдо сам срещу Исаксон и нападателят не сгреши, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата.

Шведите обаче не се предадоха и изравниха в 68-ата минута, когато Кил Калстрьом центрира от корнер и Златан Ибрахимович засече топката с глава право във вратата за 1:1. Четири минути по-късно Ибрахимович матира Руи Патрисио и след топовен изстрел от пряк свободен удар за 2:1.

Скандинавците вече се нуждаеха от само още един гол за класиране на Светоното, но дойдоха „златните” минути на Кристиано Роналдо, който уби всички надежди на домакините. В 77-ата минута голмайсторът на Реал (Мадрид) бе изведен от Уго Алмейда зад отбраната и преодоля Исаксон за 2:3. Две минути по-късно Моутиньо извведе Роналдо сам срещу Исаксон и нападателят отново се оказа победител в този дуел, оформяйки своя хеттрик и крайното 2:3.

Така Португалия напълно заслужено се класира на Мондиал 2014 в Бразилия след 4 попадения на Роналдо в двата мача срещу Швеция.

Швеция – Португалия 2:3
(в първата среща 0:1, общ резултат 2:4)
0:1 Кристиано Роналдо (50), 1:1 Златан Ибрахимович (68), 2:1 Златан Ибрахимович (72), 2:2 Кристиано Роналдо (77), 2:3 Кристиано Роналдо (79)