Откраднаха 50 килограма злато от пътнически самолет

Златни кюлчета на стойност 1,6 млн. евро са изчезнали от пътнически самолет на „Еър Франс“ в четвъртък. Благородният метал се намирал в багажното отделение на самолета, който изпълнявал редовен полет от Париж за Швейцария. Кражбата била установена след кацането на самолета на летище „Роаси“.
Всеки ден подобни пратки са транспортират с този самолет и служителите на охранителната компания „Бринк’с“ остават на пистата до излитането на самолета, уточни същият анонимен източник.Крадците очевидно са имали съучастници от летището, допълни той.
„Еър Франс“ обяви, че засилва контрола върху багажа по редица полети и най-вече в страните от Латинска Америка. Ръководството на френския авиопревозвач взе такива мерки, след като през почивните дни полицията откри рекордна пратка кокаин от 1,3 тона на борда на пътнически самолет, пристигнал в Париж от Каракас.





Вашият коментар