къща на ВерсачеЛуксозната вила на световноизвестният моделиер Джани Версаче в Маями Бийч, в която той намери смъртта си, ще бъде продадена на търг. Стартовата й цена е 25 милиона долара. Търгът се организира от аукционна къща „Фишър“ и ще се проведе на 17 септември в самата вила.
Имението, което се намира на „Оушън Драйв“, е построено през 1930 г. в стила на италианските дворци от ХVІ век. То беше пуснато за продажба още през юни миналата година за 125 милиона долара. Няколко месеца по-късно цената беше свалена до 75 милиона долара, но и тя не привлече купувачи.
Версаче купува вилата през 1992. Той е похарчил 33 милиона долара за нейния ремонт и разширяване. Домът-дврорец разполага с 10 спални и 11 бани. Интериорът му е украсен с изискани фрески, мозайки и витражи. На територията на имението има басейн с дължина 16 метра, който е декориран с 24-каратово злато.
50-годишният Версаче беше убит с изстрел в гърба на прага на своя дом на 15 юли 1997. Единственият заподозрян за това беше 27-годишен мъж, който се самоуби седмица по-късно в разгара на издирването му от полицията. Следствието така и не успя да установи мотивите за престъплението.
През 2000 г. имението на Версаче беше купено от американския телекомуникационен магнат Питър Лофтин. Той го превърна в хотел.

cross.bg