Начало » Спорт

НА ЖИВО С КАРТИНА: Рафаел Надал – Григор Димитров – 3:6, 7:6, 1:1

Публикувано от:  на януари 22, 2014 Няма коментари

Григор Димитров

Най-добрият български тенисист Григор Димитров играе срещу световния номер 1 Рафаел Надал на 1/4-финалите на Аустрелиън Оупън. Хасковлията вече записа името си в историята, след като стана първият българин, достигнал до тази фаза на турнир от Големия шлем.

До момента Гришо има 3 загуби от 3 мача с Надал, но винаги успява да вземе поне сет от испанеца.

Ако хасковлията успее да поднесе голямата сензация, ще си осигури 540 000 долара от наградния фонд и 720 точки за световната ранглиста, благодарение на които в понеделник ще направи своя дебют в Топ 15, изкачвайки се с осем позиции до №14. При евентуална победа над световния №1 Гришо ще достигне до полуфинал, а в спор за място на финала ще срещне Роджър Федерер или Анди Мъри.

На трибуните на “Род Лейвър Арина” има силна българска агитка, която скандира “Само Гришо алее” и “Българи, юнаци”!

Гледайте на живо – ТУК, ТУК , ТУК и ТУК!

Рафаел Надал – Григор Димитров 3:6, 7:6(3), 0:1

Първи сет
Григор започна със сервис, който разви 217 км/час. В първия гейм Григор не даде никакви шансове на Надал и с мощен сервис поведе с 1:0 само за 2 минути. При първия сервис гейм на Надал нашето момче стигна до точка за пробив, която бе успешна – 2:0 за Гришо!

Димитров не даде шансове на световния номер 1 и при следващото си подаване, в което заби 2 аса и дръпна с 3:0. Надал най-после влезе в час и успя бързо да върне един гейм – 3:1. Испанецът се поостара да върне пробива и да затрудни максимално Димитров, стигна се до равенство, но Гришо успя със силен сервис и технична скъсена топка да вземе своето – 4:1.

Надал отново намали изоставането си с гейм на 0 – 4:2. Световният номер 1 обаче няма никакъв шанс срещу сервиса на Димитров. Българинът отвърна подобващо за предишния гейм и с успех на 0 направи резултата 5:2 и е близо до успех в първия сет. Надал спечели следващото си подаване и Григор застава на линията за спечелване на първия сет.

Григор започна колебливо и гейма тръгна с 0:30. Последваха бомбастични сервиси и с 2 аса сета отиде при Димитров – 6:3!

Втори сет
Надал започна доста по-добре тази част и взе първия гейм на 0, а впоследствие успя да достигне и до пробив – 0:2. Григор Димитров успява да върне пробива, след като Надал направи 3 двойни грешки – 1:2. Перфектен сервис гейм за първата ни ракета, който набързо поведе с 30-0, а след два поредни аса сложи край на това подаване и изравнява за 2:2.

Гришо достигна до равенство 30:30 при сервиса на испанеца, а малко по-късно отрази първия геймбол на испанеца след страхотно отиграване на мрежата. Все пак Рафа успя да вземе своето, печелейки следващите две разигравания, едното от които бе най-дългото за двамата в турнира – 29 удара – 2:3.

Гришо започна гейма с двойна грешка и набързо изостана с 0-30, но стигна до 40-30. Българинът даде шанс за пробив пред съперника си, но показа здрави нерви и измъкна следващите три разигравания, а с тях и този гейм – 3:3.

След две грешки на Надал Гришо поведе с 15-30 в подаването на съперника си, но за съжаление не успя да се възползва от преднината си и след три поредни точки испанецът повежда с 4-3. При последвалия сервис на Димитров се стигна до 0:30. Хасковлията обаче показа отново железни нерви със силен и точен сервис затрудни максимално испанеца и взе своето – 4:4.

Световният номер 1 успя стигне до бърз сервис гейм на нула – 4:5. Последва безпроблемен сервис гейм за първата ни ракета след мощен сервис и серия от печеливши форхенд удари води до поредно равенство в резултата.

Испанецът също не трепва, сервирайки за преднина от 6:5, задържавайки сервис гейма си на нула след страхотен уинър от форхенд и няколко предизвикани грешки от ракетата на Гришо. Българинът отново отвръща подобаващо и се стига до тайбрек – 6:6.

В тайбрека Григор започна лошо, позволи на Надал да направи минипробив и да поведе с 2:1. Положението стана още по-тежко за българина, след като Рафа успя да вземе и двата си сервиса – 4:1 за испанеца.

Гришо също взе двете си подавания и докара резултата до 3:4. Надал обаче не поддаде при сервирането – 3:6 и два сетбола за испанеца. Той успя още при първия – 7:3 в тайбрека и изравняване на сетовете.

Източник: blitz.bg